Dezinfekce

Dezinfekce je soubor specifických úkonů směřující k likvidaci mikroorganismů (mikroorganismů, bakterií, virů, plísní) a opatření proti jejich výskytu.

Způsoby likvidace, hubení a eliminace mikroorganismů se dělí na fyzikální, fyzikálně – chemické, chemické a biologické.

Druhy dezinfekce:
1. Preventivní – jedná se o dezinfekci, která je zaměřena na prevenci výskytu nakažlivých chorob a měla by být prováděna systematicky. Nejčastěji se používá v místech, kde je častý a hromadný výskyt osob.
2. Aktuální – jedná se o typ dezinfekce, který má za úkol zničit aktuální patogeny a choroboplodné zárodky. Úkolem je zabránit rozšíření infekce (Koronavirus, Covid).
3. Konečné – tento typ má za účel úplnou likvidaci patogenu v dezinfikovaných prostorách a měl by být proveden po odstranění zdroje viru (dezinfekce pokojů bytů po výskytu osob s koronavirem, covidem).

Prostředky používané při dezinfekčních zákrocích:

  • postřikové metody určené k očistě ploch s použitím dezinfekčních přípravků proti patogenům a virům (např. Covid dezinfekce, Koronavirus)
  • metody fumigační nebo aerosolové aplikující dezinficient do zájmového dezinfikovaného prostoru a na povrchy
  • metoda generátoru ozonu likvidující patogeny (viry Koronaviru, Covidu) působením trojmocného kyslíku O3
  • metoda germicidního záření – likviduje patogeny působením ultrafialového záření (UVC)

Tyto metody mají účinnost baktericidní, mykocidní, virucidní.

 

V naší nabídce služeb klient může najít: deratizace, dezinfekce, dezinsekce, sanace, sanace dřevěných konstrukcí, sanace objektů, sanace objektů zamořených plísněmi, mykologický průzkum, mykologický průzkum dřevěných konstrukcí, mikrobiologické stěry, likvidace holubů ve městech, likvidace holubů – odchyt do klecí, likvidace plevelných rostlin, Covid dezinfekce – Koronavirus dezinfekce.

Vyberte si z našich služeb

Kontaktujte nás
Nabízíme rychlé, spolehlivé a diskrétní řešení. Neváhejte a zavolejte nám ještě dnes!